אישור יבוא תקופתי

אישור יבוא תקופתי

צריך אישור ייבוא תקופתי מאגף אמ"ר?

צריך אישור יבוא תקופתי למוצרים רשומים או לבדוק אם ניתן לקבל אישור יבוא תקופתי למוצרים שאינם בעלי אישור אמ"ר במקום להגיש בקשת יבוא חד פעמי לכל משלוח?
 
לא יודע למי לפנות? אילו טפסים, מסמכים ומידע עליך להציג? פנה אלינו ואנו נטפל לך בבקשת הייבוא בזריזות ויעילות.
 
אישור יבוא הינו אישור שמנפיק אגף הציוד הרפואי במשרד הבריאות למכשיר או אביזר המסווג כמוצר רפואי ( אמ"ר) לצורך שחרורו מהמכס הישראלי.
 
 במידה והמוצרים המיובאים מיועדים למכירה – לרוב תידרשו קודם להגיש בקשה לאישור אמ"ר  ורק לאחר מכן להגיש בקשה לאישור יבוא חד פעמי / תקופתי.
 
ניתן להבחין בין שני סוגי אישורי יבוא הניתנים על ידי אגף האמ"ר : 
 
אישור יבוא חד פעמי ואישור יבוא תקופתי.
 
אישור ייבוא חד פעמי – כשמו כן הוא, הוא ניתן באופן חד פעמי, לרוב למוצרים המיובאים לצורך דוגמאות, למחקר או ייבוא אישי ועוד  
 

אישור ייבוא תקופתי – אישור הניתן לתקופה ארוכה. איתו ניתן יהיה לשחרר מספר משלוחים תחת תנאים המפורטים באישור עצמו. אישור זה יינתן למוצרים בעלי אישור אמ"ר תקף/ , חלקי חילוף חו"ג ועוד   למידע נוסף על אישור ייבוא תקופתי

מה צריך להציג לצורך קבלת אישור ייבוא תקופתי?

ראשית יש להבחין בין אישור תקופתי למוצרים רשומים בפנקס אמ"ר לבין אישור ייבוא תקופתי למוצרים שאין להם אישור אמ"ר:
 
המוצרים רשומים בפנקס הציוד הרפואי ? מעולה,  מגישים בקשת ייבוא במערכת מסלול או במייל לאמ"ר עם פרטי היבואן, הספק,  המוצרים ואישור הרישום. 
 
המוצרים אינם רשומים כאמ"ר?  צריך לוודא קודם כל שאכן עומדים בהנחיות של משרד הבריאות לקבלת אישור ייבוא עבור מוצרים שאין להם אישור אמ"ר. 
 

מהם המוצרים שאינם חייבים להירשם בפנקס אמ"ר לצורך אישור ייבוא תקופתי?

מוצרים כגון חומר גלם, מוצרים לשימוש מעבדות מחקר, לשימוש ווטרינרי ועוד. 
 
כאשר אין חובת רישום פנקס אמ"ר – נגיש את בקשת הייבוא בצירוף המידע התומך בפרטי הבקשה- כגון הצהרות המסבירות מהו המוצר, מטרת השימוש ומטרת הייבוא.
 
אם המוצר אינו רשום בפנקס אמ"ר ואינו עומד בהנחיות  של משרד הבריאות לקבלת אישור ייבוא תקופתי למוצרים שאינם רשומים – חייבים תחילה להגיש בקשה לרישום אמ"ר למוצר ורק לאחר שהמוצר יאושר ויירשם בפנקס הציוד הרפואי ניתן יהיה להגיש בקשה לאישור ייבוא תקופתי. 
 
איך מקבלים אישור אמ"ר לציוד רפואי? קרא כאן על אישור יבוא לציוד רפואי.
 
רוצה להבין טוב יותר  אם  המוצר שלך מוגדר כאמר / ציוד רפואי במכס? לקרוא על התהליך לקבלת אישור ייבוא שלב אחר שלב? קרא כאן על מידע ליבואן המתחיל.
 

צריך אישור ייבוא מאגף אמ"ר?

לא יודע למי לפנות? אילו טפסים, מסמכים ומידע עליך להציג? פנה אלינו ואנו נטפל לך בבקשת הייבוא בזריזות ויעילות.